Gazeta.pl: „Warszawa. Kobieta z niemowlakiem w chuście wsiada za kierownicę auta. I odjeżdża… Jak to jest z fotelikami?”

„Park, dobrze ubrana mama z wózkiem podchodzi do samochodu, szybko i bardzo sprawnie mota się w chustę, do której wkłada malucha. Potem chowa wózek do bagażnika i, jak gdy nigdy nic, wsiada za kierownicę auta, odjeżdża. Scena ją zszokowała. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak wygląda rzeczywistość, jeśli chodzi o obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach nasza czytelniczka” – informuje gazeta.pl.

Autor tekstu: Jacek Gorczycki

Tekstu w całości tutaj

Komentarz maamooo.pl: Tekst naprawdę godny polecenia. Pokazuje bezmyślność nie tylko części rodziców, ale również osób stanowiących prawo. Nie dość, że przepisy dotyczące przewozu dzieci komunikacją publiczną pozostawiają wiele do życzenia, o czym mogliście przeczytać w jednym ze wpisów  tutaj, to teraz przyszedł czas na „poprawienie” (czyt. skopanie) obecnie obowiązujących przepisów, które nakazują przewożenie dzieci w fotelikach do 12 roku życia lub osiągnięcia wzrostu 150 cm. GRATULUJĘ POMYSŁU!

Powrót